آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس؛ بازگشایی مدارس پرجمعیت روستایی از هفته آینده

به گزارش مجله عکسها، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس به تشریح آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس پرداخت و گفت مدارس پرجمعیت روستایی و عشایری از هفته آینده با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی دایر می شوند.

آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس؛ بازگشایی مدارس پرجمعیت روستایی از هفته آینده

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس درباره آخرین شرایط بازگشایی مدارس اظهار کرد: مدارس بر اساس الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید 19 فعالیت می کنند و در این الگو بازگشایی تدریجی و گام به گام پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه 3 مرحله برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده است، افزود: مرحله اول، بازگشایی مدارس کم جمعیت عشایری و روستایی، دانش آموزان هنرستانی در دروس مهارتی و دانش آموزان کلاس اولی به صورت محدود است که از سوم مهر انجام شد.

کمرئی ادامه داد: بخش دوم مرحله اول از نیمه دوم مهر انجام می شود و دانش آموزان مدارس پرجمعیت روستایی و عشایری هم فرایند بازگشایی مدارس را شروع می کنند و به تدریج فعالیت حضوری این مدارس با در نظر گرفتن پروتکل ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی شروع می شود.

وی شرح داد: مرحله دوم بازگشایی مدارس از اول آبان شروع می شود که مدارس کمتر از 300 دانش آموز بر اساس الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید 19 به تدریج دایر می شوند و مرحله سوم هم از نیمه آبان با توجه به تسریع واکسیناسیون دانش آموزان و مردم و بهبود شرایط، و آن هم بر اساس الگو برای سایر مدارس اجرا می شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با تأکید بر اینکه بازگشایی مدارس باید بر اساس الگو و دریافت مجوز صورت گیرد، افزود: بازگشایی مدارس به این معنی نیست که دانش آموزان هر روز به مدرسه می فرایند بلکه متناسب با پروتکل ها و مجوز فعالیت می کنند؛ به نام مثال در یک کلاس 30 نفره، دانش آموزان در چند گروه و در روزهای مختلف به مدرسه می آیند و آموزش ها به صورت ترکیبی یعنی مجازی و حضوری ارائه می شود.

وی شرح داد: در صورت بهبود شرایط و با توجه به تسریع واکسیناسیون، پیش بینی می کنیم تا انتها آبان، تمام مدارس کشور بازگشایی شوند البته همانطور که گفتم این بازگشایی به معنای حضور هر روز نیست بلکه تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی و با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1929

به "آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس؛ بازگشایی مدارس پرجمعیت روستایی از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس؛ بازگشایی مدارس پرجمعیت روستایی از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید